Franc Jurša

DeSUS

koalicija

Osnovne informacije

Poslanska skupina: DeSUS
Prejel 1539 glasov v okraju Ljutomer
Število mandatov: 3
Prejšnji status: poslanec
Izobrazba: diplomant višješolskega programa
Starost: 69 let
Družbena omrežja:

Zadnje aktivnosti

24. 5. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
22. 5. 2018
26. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
NI glasoval za Širitev dnevnega reda
24. 4. 2018
Glasoval PROTI Dnevni red v celoti
19. 4. 2018
18. 4. 2018
Govoril na 60. izredna seja Državni zbor
17. 4. 2018
16. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
11. 4. 2018
10. 4. 2018
Govoril na 58. izredna seja Državni zbor
27. 3. 2018
23. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
22. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
20. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor

Prisotnost na glasovanjih sej DZ skozi čas

Poslanska vprašanja in pobude

16. 3. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi s vzdrževanjem socialnega miru, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
7. 12. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z nesorazmernostjo višine globe zaradi kršitve Zakona o fitofarmacevtskih sredstvih, na katerega mora odgovoriti minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano.
22. 11. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s problematiko prevoza tovornjakov, težjih od 3,5 tone, čez maloobmejne prehode, na katerega mora odgovoriti generalna sekretarka Vlade.
13. 10. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s številom podpisov volivcev pri vlaganju kandidatur na lokalnih volitvah, na katerega mora odgovoriti minister za javno upravo.
15. 9. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z odpravo varčevalnih ukrepov in stanjem pokojnin, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
16. 6. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z napovedanim združevanjem Bolnišnice Topolšica s Splošno bolnišnico Celje, na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
19. 5. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z ureditvijo državne ceste na odseku Radenci – Grabonoš, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
17. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z Ustanovitvijo Urada za starejše, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
1. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanje Zakona o rudarstvu, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo, ministrica za okolje in prostor.
10. 2. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z dvigom prispevne stopnje za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
20. 1. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z ustanovitvijo Urada za starejše, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
14. 10. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z izgradnjo hitre ceste Hajdina – Ormož, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
16. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z dvojnimi merili pri imenovanju v javne zavode, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
22. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z izgradnjo hitre ceste Hajdina - Ormož, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
17. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z načinom izračuna nadomestila za omejeno rabo kmetijskih površin na vodovarstvenih območjih, na katerega mora odgovoriti minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano.
8. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z reševanjem vlog, povezanih z vodnimi zemljišči, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
15. 5. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s stanovanji za upokojence in druge starejše osebe Nepremičninskega in invalidskega sklada pokojninskega in invalidskega zavarovanja d.o.o., na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
17. 4. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z ureditvijo dela upokojencev, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
24. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z gradnjo pomurskega vodovoda, na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo.
Zastavil vprašanje v zvezi z usklajevanjem pokojnin, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
27. 2. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s problematiko prenosa zemljišč lovskih družin na Sklad kmetijskih zemljišč in možnostjo ureditve njihovega posebnega statusa, na katerega mora odgovoriti minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano.
12. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z demografskim rezervnim skladom, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.

Št. poslanskih vprašanj in pobud

Franc Jurša
Povprečje
Največ
24%
24
61.9111111111111%
62
427%
Vinko Gorenak
427

Prisotnost na glasovanjih sej DZ

Franc Jurša
Povprečje
Največ
87.2793872793873%
87
79.5244153569585%
80
97.6356976356976%
Simon Zajc
98

Članstva

    Brez članstev.