Matjaž Hanžek

opozicija

Osnovne informacije

Poslanska skupina: NeP - MH
Prejel 1210 glasov v okraju Ljubljana Bežigrad II
Število mandatov: 1
Prejšnji status: upokojenec
Izobrazba: diplomant univerzitetnega programa
Starost: 71 let
Družbena omrežja:

Zadnje aktivnosti

24. 5. 2018
22. 5. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
26. 4. 2018
24. 4. 2018
19. 4. 2018
17. 4. 2018
16. 4. 2018
11. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
10. 4. 2018
Govoril na 58. izredna seja Državni zbor
Govoril na 58. izredna seja Državni zbor
Govoril na 58. izredna seja Državni zbor
Govoril na 58. izredna seja Državni zbor
27. 3. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
22. 3. 2018
20. 3. 2018
16. 3. 2018

Prisotnost na glasovanjih sej DZ skozi čas

Poslanska vprašanja in pobude

19. 1. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z urejanjem in izboljševanjem položaja Romske skupnosti v Sloveniji, na katerega mora odgovoriti generalna sekretarka Vlade.
13. 10. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z urejanjem in izboljševanjem položaja Romske skupnosti v Sloveniji, na katerega mora odgovoriti generalna sekretarka Vlade.
7. 7. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z investicijo kanadske multinacionalke Magna Steyr v občini Hoče Slivnica, na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
15. 6. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z prilogo D in prilogo G Sporazuma o vprašanjih nasledstva, na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
17. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z delovanjem Sklada Republike Slovenije za nasledstvo, na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
10. 2. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z Uredbo o DPN za 3. razvojno os na odseku Velenje – Šentrupert, priključek na AC1, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor, minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano.
20. 1. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z Uredbo o DPN za 3. razvojno os na odseku Velenje – Šentrupert, priključek na AC1, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor, minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano.
11. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z obljubami predsednika republike glede verouka, na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
16. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi v ratifikacijo Pariškega podnebnega sporazuma, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
8. 7. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z onesnaženostjo celjske kotline, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
Zastavil vprašanje v zvezi z 3. razvojno osjo na odseku Velenje – AC1, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
10. 6. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z odpravo sankcij proti Ruski federaciji, na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
22. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z povečanim delovanjem skrajno desničarskih skupin, na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
4. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s prometno varnostjo na avtocestah, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
Zastavil vprašanje v zvezi z gradnjo bloka 6 Termoelektrarne Šoštanj, na katerega mora odgovoriti minister za pravosodje.
26. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z gradnjo bloka 6 Termoelektrarne Šoštanj, na katerega mora odgovoriti minister za pravosodje.
24. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z javnimi shodi, na katerega mora odgovoriti Vlada.
11. 12. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s financiranjem predšolske vzgoje romskih otrok, na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport.
Zastavil vprašanje v zvezi s financiranjem okoljskih nevladnih organizacij, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
13. 11. 2015
10. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z mobingom v Javnem vzgojno - izobraževanem zavodu Vrtec Ptuj, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
3. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s statusom Društva gluhoslepih Slovenije DLAN, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
16. 10. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s sanacijo Celjske kotline, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor, ministrica za zdravje.
18. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s spominskim obeležjem in kipom Vide Pregarc na Gimnaziji Poljane, na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport.
Zastavil vprašanje v zvezi z begunsko krizo, na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve, minister za zunanje zadeve.
4. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi financiranjem okoljskih nevladnih organizacij, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
8. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z ureditvijo statusa narodnih skupnosti pripradnikov narodov nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji, na katerega mora odgovoriti minister brez resorja pristojen za Slovence v zamejstvu in po svetu.
Zastavil vprašanje v zvezi z domovi starejših občanov in strategijo skrbi za varno tretje življenjsko obdobje, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
12. 6. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s prenosom koncesij za izrabo vodnih virov, na katerega mora odgovoriti minister za finance, ministrica za okolje in prostor.
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem priprav na gradnjo II. bloka Jedrske elektrarne Krško, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
15. 5. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi obratovanjem 6. Bloka Termoelektrarne Šoštanj, na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
24. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z monitoringom slovenskih površinskih in podzemnih voda ter morja, na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
27. 2. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z denarno socialno pomočjo, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
12. 1. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z začasno ukinitvijo financiranja učne pomoči, na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport.
12. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z belimi napotnicami v javnem zdravstvenem sistemu, na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
1. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z ureditvijo statusa oseb, ki želijo opravljati dopolnilno dejavnost po upokojitvi, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
Zastavil vprašanje v zvezi z pogoji za upokojevanje delovnih invalidov, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
14. 11. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi s statusom zagovornika načela enakosti, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.

Št. poslanskih vprašanj in pobud

Matjaž Hanžek
Povprečje
Največ
39%
39
61.9111111111111%
62
427%
Vinko Gorenak
427

Prisotnost na glasovanjih sej DZ

Matjaž Hanžek
Povprečje
Največ
46.8531468531469%
47
79.5244153569585%
80
97.6356976356976%
Simon Zajc
98

Članstva

    Brez članstev.